Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predĺžte si záruku pri kúpe nového vozidla

INZERCIA   Pri kúpe nového vozidla je dvojročná garancia samozrejmosťou.
2 03.06.2014 / inzercia

Pokiaľ ale kupujete vozidlo na úver či leasing, upisujete sa väčšinou na dlhšiu dobu a dúfate, že vozidlo vám bude dobre slúžiť aj po uplynutí fabrickej záruky. Vďaka poisteniu AutoCheck od renomovanej spoločnosti QBE sa na to nemusíte iba spoliehať, ale záruku si môžete jednoducho predĺžiť.

Predĺžte si záruku pri kúpe nového vozidla 2 fotografie v galérii Predĺžte si záruku pri kúpe nového vozidla Zdroj: QBE

Podľa notoricky známych Murphyho zákonov dochádza k zlyhaniu niektorej zo súčiastok spravidla pár dní po vypršaní záruky. Môže to byť maličkosť, alebo to naopak môže znamenať veľký zásah do rodinného rozpočtu. Práve pred takouto situáciou chráni poistenie AutoCheck Platinum. Je možné ho uzatvoriť na vozidlá, ktorým plynie dvoj – alebo trojročná záručná doba daná výrobcom, najneskôr však dva mesiace a 10 tisíc kilometrov pred jej uplynutím. Predĺžená garancia sa potom počíta od chvíle, keď fabrická záruka skončí.

Vďaka záruke AutoCheck Platinum si môžete predĺžiť bezstarostné cestovanie až o tri roky. Záruku je pritom možné previesť na nového majiteľa, čo výrazne zvyšuje hodnotu vozidla na trhu jazdených vozidiel v prípade, že sa rozhodnete vozidlo predať. Poistenie kryje ako náhradné diely, tak aj prácu v autorizovaných servisoch. A naviac zahŕňa neobmedzený počet opráv.

Predĺžte si záruku pri kúpe nového vozidla 2 fotografie v galérii Predĺžte si záruku pri kúpe nového vozidla Zdroj: QBE

Rozsah krytých súčiastok je taktiež veľmi široký – od motora cez klimatizáciu, elektrickú, palivovú a brzdovú sústavu až po spojku či prevodovku. Aj u zánovných vozidiel sa totiž môžete stretnúť s mechanickými či elektrickými poruchami, ktoré vyradia automobil z prevádzky. Pri niektorých modeloch sa môžu ceny za opravu vyšplhať veľmi vysoko, stačí uviesť pár príkladov z praxe, ktoré likvidátori poisťovne QBE v rámci poistenia AutoCheck riešili.

Medzi drahšie poruchy patrilo zlyhanie rozvodovky a diferenciálu v Audi Q5, ktoré sa vyšplhalo na 3160 EUR. Ale ani menšie poruchy, napríklad výmena olejovej pumpy vo Volkswagene Polo alebo volantovej tyče v Škode Octavia za 480 EUR iste ich majiteľa nepotešila.

Pokiaľ sa chcete podobným neočakávaným výdajom na dlhú dobu vyhnúť, je predĺžená záruka najlepšou voľbou.


Video
Najnovšie články
Slovenský Aeromobil má nových investorov

Jedno z vrcholných podujatí motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza začiatkom júla: FIA Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) ako OMV...

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu SLOVAKIA RING

Česká fabrika Hyundai v Nošoviciach má za sebou úspešný a ziskový rok. V najbližšom období však očakáva problémy na trhu a v predstihu znižuje výrobu.

Nošovický Hyundai prosperuje, očakáva však problémy

Dočkali sme sa. Z SUV-kupé je legitímny trend a teraz sa jedno z nich bude môcť vybrať aj do tvrdého off-roadu.

Extrémne SUV-kupé: GLE do ťažkého terénu?

Renault postupne omladzuje modelové portfólio. Po novej generácii Clia na rad prichádza modernizovaný elektromobil. Model Zoe si množstvo vychytávok požičal...

Facelift pre Renault Zoe: Dojazd sa blíži ku 400 km

Projekt bratislavského obchvatu D4/R7 nedá poslancom parlamentu spať a opäť prišli na poslanecký prieskum. Podľa zúčastnených sa plán napojenia na D1 určite...

Poslanci: D4 sa na D1 určite nenapojí v roku 2020

Pokrok nemožno zastaviť a reaguje naň aj štát. Pochopiteľne, veď vozidlá s alternatívnymi pohonmi sú oveľa drahšie než porovnateľné modely s tradičným...

Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×