Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrický Mercedes B prichádza do USA

Na americkom trhu bude od leta k dispozícii elektrifikované Béčko. Svojou cenou takmer na chlp kopíruje svojho konkurenta BMW i3.
22 29.04.2014 / Marek Pokrývka

Napriek tomu, že elektromobily sú tu s nami už vyše storočia, uvedenie takto poháňaného modelu na trh je stále skôr výnimočnou udalosťou. Najnovšie takýto krok oznámil Mercedes. Do predajní v Spojených štátoch chce už onedlho uviesť elektrifikovanú verziu triedy B.

Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive 22 fotografií v galérii Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive Zdroj: Mercedes-Benz

Model s kompletným označením Mercedes-Benz B Electric Drive sa počas letných mesiacov dostane do cenníka so sumou 41 450 dolárov, teda necelých 30-tisíc eur. Vybavenie Béčka bude už štandardne bohaté: zahŕňať má aj navigačný systém či aktívneho parkovacieho asistenta. Finálna cena je zaujímavá, ide totiž o takmer identickú čiastku ako v prípade hlavného konkurenta. BMW i3 stojí na americkom trhu 41 350 dolárov, teda presne o stovku menej. Okrem ceny sa dvojica podobá viacerými parametrami. Mercedes je však s hmotnosťou 1 750 kg ťažší.

Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive 22 fotografií v galérii Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive Zdroj: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive 22 fotografií v galérii Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive Zdroj: Mercedes-Benz  
 Interiér sa od konvenčne poháňaných modelov takmer nelíši

Nemecký elektromobil mal premiéru ešte v roku 2012. Vo forme konceptu ju absolvoval na pôde parížskeho autosalóna. Počas minulého roka prišla sériová verzia, ktorá je v porovnaní s prototypom výkonnejšia. Poháňa ju elektromotor s výkonom 132 kW (177 k) a krútiacim momentom 340 Nm. Energiu mu dodáva akumulátor s kapacitou 28 kWh.

Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive 22 fotografií v galérii Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive Zdroj: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive 22 fotografií v galérii Mercedes-Benz uvedie v lete do obchodov model B Electric Drive Zdroj: Mercedes-Benz
 Elektrický systém využíva pôvodné umiestnenie komponentov

Kapacita batérie má podľa normy EPA vystačiť na reálny dojazd 85 míľ, teda asi 137 kilometrov. Jedno plné nabitie pomocou klasickej 240V prípojky by malo trvať 3,5 hodiny. Z hľadiska dynamiky je na tom elektrifikované Béčko slušne: šprint z pokoja na 100 km/h zvládne za 7,9 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 160 km/h. Tá je pre zachovanie dojazdu obmedzená.

Zvonku ani zvnútra sa novinka takmer nelíši od konvenčne poháňaných variantov triedy B. Elektromotor je pod prednou kapotou a prípojka na nabíjanie pod pôvodným viečkom nádrže. Na ceste tak vozidlo bez problémov zapadne medzi klasické autá, čo sa o BMW i3 nedá povedať. Model Electric Drive sa zatiaľ bude „skrývať“ iba v USA, no následne by mal prísť do predaja aj v Európe.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×