Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Genesis je na Slovensku

Jednou z noviniek tohtoročného autosalónu v Bratislave je luxusná juhokórejská limuzína, ktorá prichádza do Európy po prvýkrát.
8 14 príspevkov 09.04.2014 / Marek Pokrývka

Dnešným dňom otvorilo pre verejnosť svoje brány bratislavské výstavisko Incheba, na ktorom sa koná tradičný autosalón. Prináša viacero noviniek, ktoré ešte len nedávno pózovali fotografom na významných svetových výstavách. Jednou z nich je sedan Hyundai Genesis.

Hyundai Genesis naživo na bratislavskom autosalóne 8 fotografií v galérii Hyundai Genesis naživo na bratislavskom autosalóne Zdroj: Marek Pokrývka

Tento automobil už dobre poznajú zákazníci na trhu v Severnej Amerike, no do Európy prichádza po prvýkrát. V tunajšom portfóliu  juhokórejskej značky bude druhá generácia vozidla stáť na samotnom vrchole. Luxusne ladená päťmetrová limuzína sa snaží priestrannosťou, dizajnom i vybavením konkurovať zavedeným vozidlám z dielne prémiových výrobcov.

Na našom trhu bude táto limuzína dostupná od 59 990 eur 8 fotografií v galérii Na našom trhu bude táto limuzína dostupná od 59 990 eur Zdroj: Marek Pokrývka

Slovenskí záujemcovia si budú môcť nový Genesis zaobstarať od čiastky 59 990 eur. Za túto sumu dostanú sedan vybavený 3,8-litrovým šesťvalcom dosahujúcim výkon 232 kW (315 k) a krútiaci moment 397 Nm, osemstupňovou automatickou prevodovkou i pohonom oboch náprav. Všetky podrobnosti o tejto novinke nájdete v podrobnom predstavení pred Detroitom.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×