Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nürburgring má vraj nového majiteľa

Nemecký okruh mala kúpiť americká firma sídliaca v Miami. Za celý komplex údajne zaplatila čiastku v rozmedzí 60 až 70 miliónov eur.
1 07.03.2014 / Marek Pokrývka

Aký je najslávnejší okruh na svete? Väčšina nadšencov bude určite súhlasiť, že odpoveďou na otázku je Nürburgring. Tento nemecký okruh sa do povedomia dostal svojou dĺžkou, náročnosťou a v ostatnom čase i bojom svetových automobiliek na jeho pôde. Napriek veľkému vyťaženiu a množstvu akcií sa však kolosálny objekt už dlhé roky topí v problémoch. Už dlho sa hovorilo o predaji, ku ktorému podľa nových správ došlo v týchto dňoch.

Po známom okruhu pomenoval svoj model aj Lexus

Ako informovali nemecké noviny Wirtschaftswoche, celý komplex pretekárskej trate má v blízkom čase putovať do rúk americkej firmy. Spoločnosť HIG Capital z floridskej metropoly Miami zaň údajne zaplatila sumu v rozmedzí 60 až 70 miliónov eur. Pôvodne sa pritom hovorilo trojciferných číslach, ktoré si predstavoval aj správca okruhu. Viacerí záujemcovia však navrhovali ešte podstatne nižšie sumy. Napríklad Bernie Ecclestone, ústredná postava kolotoča F1, zaň mal podľa neoficiálnych správ ponúknuť 50 miliónov dolárov (36 miliónov eur).

HIG Capital sa k údajnému predaju Nürburgringu nevyjadrila. Nad budúcnosťou slávneho polygónu teda stále visí otáznik. Zodpovedaná nie je ani otázka, čo sa stane s fungovaním objektu po jeho prechode pod nového vlastníka. Všetko ukáže až čas.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×