Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford F-150 RaptorTRAX

Ken Block zaradil do svojho vozového parku novú hračku:  výkonný pick-up Ford F-150 SVT Raptor na snežných pásoch.
9 28.01.2014 / Radoslav Belák

Bývalý majiteľ spoločnosti DC Shoes, teraz rely jazdec a hlavne zabávač známy svojou šou Gymkhana, sa môže pochváliť novou hračkou. Ken Block v ostatnom čase využíva najmä upravený Ford Fiesta a značke zostal nateraz verný. Na zimu mu ale pripravili niečo väčšie: snežné vozidlo postavené na základe Fordu F-150 SVT Raptor. Pod toto dielo sa podpísala kalifornská spoločnosť Special Vehicle Concepts.

Ford F-150 RaptorTRAX od Special Vehicle Concepts 9 fotografií v galérii Ford F-150 RaptorTRAX od Special Vehicle Concepts Zdroj: Special Vehicle Concepts

Raptor má pod kapotou 6,2-litrový osemvalec, ktorý v sériovom prevedení produkuje výkon 302 kW (411 k) a krútiaci moment 588 Nm. Upravený kúsok s označením RaptorTRAX má kompresor Whipple a viac sily, nové parametre sme sa ale nedozvedeli. Hlavnou zmenou prešiel podvozok. Modifikovaný pick-up má kolesá nahradené snežnými pásmi a pruženie upravené pre extrémne podmienky.

O zábavu má Ken Block s týmto autom postarané 9 fotografií v galérii O zábavu má Ken Block s týmto autom postarané Zdroj: Special Vehicle Concepts

Ford F-150 je tiež vybavený svetelnou LED rampou od firmy Rigid Industries na vrchu kabíny, kde sa nachádza aj kôš na prídavnú výstroj.  Vnútri kabíny je samozrejmosťou ochranná klietka. Block sa usádza do sedačky Recaro, doplnkovou výbavou je  schránka na občerstvenie v interiéri. Na zadnej korbe sa nachádzajú držiaky na snowboardy a navijak, ale aj externý zvukový systém.

Tento Ford F-150 sa vraj určite objaví v jednom z budúcich Gymkhana videí, ale nedočkavci sa z neho tešili už skôr: na športovom podujatí Winter X Games v Aspene, ktoré sa konalo v posledných dňoch.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×