Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polaris pripravuje trojkolku Slingshot

Americká spoločnosť chce skúsiť šťastie v novom segmente. Podobu jej trojkolesového športového vozidla prezradili uniknuté vizualizácie.
6 1 príspevok 21.01.2014 / Marek Pokrývka

Rakúsky výrobca motocyklov KTM odhalil v roku 2008 svoj prvý štvorkolesový model, športový roadster X-Bow. Verejnosť tento experiment prijala pozitívne a automobil mal úspech. Nemožno sa preto čudovať, že Rakúšania majú nasledovníka. Možno tak označiť americkú firmu Polaris Industries, ktorá sa bežne venuje výrobe terénnych štvorkoliek, snežných skútrov či elektromobilov. Teraz však pripravuje rýdzo športové vozidlo Slingshot. Jeho výzor odhalili vizualizácie, ktoré unikli z patentového konania.

Američania pripravujú vozidlo pripomínajúce KTM X-Bow 6 fotografií v galérii Američania pripravujú vozidlo pripomínajúce KTM X-Bow Zdroj: Polaris Industries

Podobnosť tohto automobilu s modelom X-Bow je nepopierateľná. Dvojmiestny úplne otvorený roadster využíva podobnú koncepciu karosérie i viacero dizajnových prvkov. Je tu však jeden výrazný rozdiel. Kým rakúska firma prešla z dvoch kolies na štyri, Polaris sa rozhodol pre nepárny počet a dozadu osadil len jedno koleso. Navyše, na štýl športových motoriek je zavesené len na jednej strane. Jeho pohon bude pravdepodobne zabezpečovať reťaz.

Slingshot má mať vzadu jediné koleso poháňané štvorvalcom 6 fotografií v galérii Slingshot má mať vzadu jediné koleso poháňané štvorvalcom Zdroj: Polaris Industries

Na rozdiel od iných trojkoliek má Slingshot podľa neoficiálnych informácii siahnuť po motore z automobilu, namiesto zaužívaného motocyklového agregátu. Pohonnou jednotkou by sa mal stať 2,4-litrový štvorvalec od General Motors, ktorý má dosahovať výkon okolo 200 koní, teda 147 kW.

V súčasnosti nie je jasné, kedy bude mať nový model nesúci značku Polaris premiéru. Stať by sa tak malo v najbližších mesiacoch, keďže počas tohto roku sa má trojkolka začať sériovo vyrábať. Koľko by si za ňu americká spoločnosť mohla pýtať je zatiaľ vo hviezdach.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×