Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polaris pripravuje trojkolku Slingshot

Americká spoločnosť chce skúsiť šťastie v novom segmente. Podobu jej trojkolesového športového vozidla prezradili uniknuté vizualizácie.
6 1 príspevok 21.01.2014 / Marek Pokrývka

Rakúsky výrobca motocyklov KTM odhalil v roku 2008 svoj prvý štvorkolesový model, športový roadster X-Bow. Verejnosť tento experiment prijala pozitívne a automobil mal úspech. Nemožno sa preto čudovať, že Rakúšania majú nasledovníka. Možno tak označiť americkú firmu Polaris Industries, ktorá sa bežne venuje výrobe terénnych štvorkoliek, snežných skútrov či elektromobilov. Teraz však pripravuje rýdzo športové vozidlo Slingshot. Jeho výzor odhalili vizualizácie, ktoré unikli z patentového konania.

Američania pripravujú vozidlo pripomínajúce KTM X-Bow 6 fotografií v galérii Američania pripravujú vozidlo pripomínajúce KTM X-Bow Zdroj: Polaris Industries

Podobnosť tohto automobilu s modelom X-Bow je nepopierateľná. Dvojmiestny úplne otvorený roadster využíva podobnú koncepciu karosérie i viacero dizajnových prvkov. Je tu však jeden výrazný rozdiel. Kým rakúska firma prešla z dvoch kolies na štyri, Polaris sa rozhodol pre nepárny počet a dozadu osadil len jedno koleso. Navyše, na štýl športových motoriek je zavesené len na jednej strane. Jeho pohon bude pravdepodobne zabezpečovať reťaz.

Slingshot má mať vzadu jediné koleso poháňané štvorvalcom 6 fotografií v galérii Slingshot má mať vzadu jediné koleso poháňané štvorvalcom Zdroj: Polaris Industries

Na rozdiel od iných trojkoliek má Slingshot podľa neoficiálnych informácii siahnuť po motore z automobilu, namiesto zaužívaného motocyklového agregátu. Pohonnou jednotkou by sa mal stať 2,4-litrový štvorvalec od General Motors, ktorý má dosahovať výkon okolo 200 koní, teda 147 kW.

V súčasnosti nie je jasné, kedy bude mať nový model nesúci značku Polaris premiéru. Stať by sa tak malo v najbližších mesiacoch, keďže počas tohto roku sa má trojkolka začať sériovo vyrábať. Koľko by si za ňu americká spoločnosť mohla pýtať je zatiaľ vo hviezdach.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×