Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Genesis vykukuje zo zákulisia

Sedan vyššej strednej triedy Hyundai Genesis sa momentálne v Európe nepredáva. Zmeniť by sa to malo s budúcou generáciou, ktorá je už hotová. Potvrdzujú to prvé fotky.
2 21.10.2013 / Marián Balog

Názov Genesis sa u nás objavuje na automobiloch Hyundai iba vo verzii kupé, ktorá však zatiaľ veľa vody nenamútila. Veľký sedan Genesis, ktorý patrí do vyššej strednej triedy, však naše končiny oblúkom obchádza. Zmeniť by sa to malo pri nástupe novej generácie, ktorá je ešte oficiálne tajomstvom. Avšak šikovný fotograf tajomstvo poodhalil. Fotky sa objavili na stránke bobaedream.co.kr.

Má Genesis v Európe zálusk na BMW radu 5, Mercedes triedy E a Audi A6? 2 fotografie v galérii Má Genesis v Európe zálusk na BMW radu 5, Mercedes triedy E a Audi A6? Zdroj: bobaedream.co.kr

O novom Genesise zatiaľ nič konkrétne nevieme. Mal by však dostať pohon všetkých kolies HTRAC, a čo je podstatné podľa neoficiálnych informácií by sa mal dostať aj na slovenský trh. Bude mať úplne nový dizajn, v ktorom možno badať stopy konceptu HCD-14 Genesis z januárového detroitského autosalónu. Oproti dosluhujúcej generácii je auto celkovo ostrejšie strihnuté a maska chladiča je výrazne natiahnutá nadol. Tvarovú inšpiráciu konceptom potvrdzuje aj oblasť hmlových svetlometov.

Na amatérskych fotkách je Genesis pristihnutý pravdepodobne pri fotení sa do katalógov. Hyundai by novú generáciu mal podľa špekulácií odhaliť ešte tento rok a výstavná premiéra by mohla prebehnúť v januári opäť v Detroite.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×