Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Stavba križovatky Triblavina na D1 môže stáť 28,5 mil. eur

NDS začala tender na stavbu mimoúrovňovej križovatky Triblavina, ktorá bude napojená na diaľnicu D1 Bratislava - Trnava. Stavebné práce sú plánované na dva roky a financované majú byť zo štátneho rozpočtu.
1 príspevok 24.09.2013 / SITA

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na stavbu mimoúrovňovej križovatky Triblavina s jej napojením na diaľnicu D1 Bratislava - Trnava. Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných na dva roky je 28,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vzhľadom na budúce rozšírenie diaľnice na šesť pruhov sú navrhnuté súbežné dvojpruhové komunikácie po oboch stranách diaľnice. Stavba križovatky Triblavina má byť financovaná zo štátneho rozpočtu.

Podľa informácií NDS vo Vestníku verejného obstarávania, v mieste styku vetiev križovatky na miestnu zbernú komunikáciu križujúcu D1 sú navrhnuté okružné turbo križovatky. Ide o nový typ križovania ciest na zrýchlenie premávky. V prípade okružnej turbo, resp. špirálovej križovatky sú jednotlivé smery od seba oddelené istým zvýšením, pruhy sa tak nekrižujú s inými, čo umožňuje rýchlejší prejazd áut cez okružnú križovatku.

Súčasťou stavby križovatky Triblavina sú štyri mosty, technologické zariadenia a niekoľko preložiek, resp. úprav inžinierskych sietí. Práce na stavbe križovatky Triblavina a súvisiacich komunikácií sa uskutočnia na území obcí Chorvátsky Grob a Bernolákovo v okrese Senec. V predpokladanej hodnote zákazky je zahrnutá aj cena vrátane všetkých možností a prípadných predĺžení zmluvy formou dodatkov.

Uchádzači môžu predkladať ponuky do 5. novembra a otvárať sa majú v ten istý deň. Zoznam prác na diaľniciach a rýchlostných cestách, vrátane mostných objektov, ktoré boli vykonané v rokoch 2008 až 2012, má obsahovať aspoň jednu stavbu, súčasťou ktorej bol most s nákladmi najmenej 1,6 mil. eur bez DPH. Celkové požadované náklady ostatných uskutočnených stavieb obdobného charakteru v uvedenom období majú byť minimálne 120 mil. eur bez DPH.

Kľúčoví pracovníci budúceho zhotoviteľa vo funkciách riaditeľ stavby, hlavný stavbyvedúci a súčasne zástupca riaditeľa stavby, ako aj stavbyvedúci pre mosty sa v spomínaných rokoch museli na svojich pozíciách zúčastniť aspoň na jednom projekte stavby diaľnic alebo rýchlostných ciest. Zmluvná cena takejto stavby musí byť najmenej 20 mil. eur bez DPH.

(SITA)


Video
Najnovšie články
Slovenský Aeromobil má nových investorov

Jedno z vrcholných podujatí motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza začiatkom júla: FIA Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) ako OMV...

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu SLOVAKIA RING

Česká fabrika Hyundai v Nošoviciach má za sebou úspešný a ziskový rok. V najbližšom období však očakáva problémy na trhu a v predstihu znižuje výrobu.

Nošovický Hyundai prosperuje, očakáva však problémy

Dočkali sme sa. Z SUV-kupé je legitímny trend a teraz sa jedno z nich bude môcť vybrať aj do tvrdého off-roadu.

Extrémne SUV-kupé: GLE do ťažkého terénu?

Renault postupne omladzuje modelové portfólio. Po novej generácii Clia na rad prichádza modernizovaný elektromobil. Model Zoe si množstvo vychytávok požičal...

Facelift pre Renault Zoe: Dojazd sa blíži ku 400 km

Projekt bratislavského obchvatu D4/R7 nedá poslancom parlamentu spať a opäť prišli na poslanecký prieskum. Podľa zúčastnených sa plán napojenia na D1 určite...

Poslanci: D4 sa na D1 určite nenapojí v roku 2020

Pokrok nemožno zastaviť a reaguje naň aj štát. Pochopiteľne, veď vozidlá s alternatívnymi pohonmi sú oveľa drahšie než porovnateľné modely s tradičným...

Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×