Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Infiniti ukázalo koncept crossoveru Q30

VIDEO
FRANKFURT    Na nemeckom veľtrhu Infiniti predstavilo svoju vstupenku do kompaktného segmentu, ktorý v sebe kombinuje minimálne tri karosárske typy.
12 14.09.2013 / Ján Trangel

Infiniti myslí svoj prvý model nižšej strednej triedy smrteľne vážne a odhaľovalo ho po malých krokoch. Najprv ukázalo skicu, potom niekoľko štúdiových fotiek. Až vo Frankfurte sme sa dočkali „ostrej“ premiéry.

Pri predstavení konceptu Infiniti Q30 zástupcovia značky nešetrili honosnými vyjadreniami o vytváraní jedinečných spojení s mladou generáciou, technickým detailom sa však príliš nevenovali 12 fotografií v galérii Pri predstavení konceptu Infiniti Q30 zástupcovia značky nešetrili honosnými vyjadreniami o vytváraní jedinečných spojení s mladou generáciou, technickým detailom sa však príliš nevenovali Zdroj: redakcia

A treba povedať, že DNA konceptu Infiniti Q30 je riadne pomotané. Kríži v sebe rôzne prvky štandardné pre odlišné segmenty. Najviac však aj tak pripomína malé mestské auto na veľkých kolesách navrhnuté v štýle „vyzerám ako teréniak“, akých sa v posledných mesiacoch na trhu objavila celá záplava. Čistokrvné malé SUV to však nie je.

Vo Frankfurte sme sa nedozvedeli žiadne ďalšie technické detaily, neboli potvrdené dostupné motorizácie a ani dátum odhalenia sériovej podoby.  Zopakujeme iba, že produkčné Infiniti Q30 už nie je hudbou ďalekej budúcnosti a pravdepodobne bude využívať platformu MFA od Mercedesu, ktorú už dnes nájdeme napríklad v triede B v triede A.

Pozrite si všetky novinky z Frankfurtu!


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×