Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ARC Bratislava pred štartom na Sepangu v pozitívnej nálade

Miro Konôpka má pred sebou štvrtý štart na náročných vytrvalostných 12-hodinových pretekoch Malaysia Merdeka 2013.
4 31.08.2013 / tlačová správa

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Po kvalifikácii, v ktorej sa kumulovaným časom všetkých troch pilotov umiestnilo slovenské Porsche 997 GT3 Cup na 3. mieste v triede GTCup a 13. v celkovom poradí, je technika i celý tím pripravený podať zodpovedný výkon.

Trojdielna kvalifikácia mala zaujímavý priebeh. Ani najrýchlejšie kolo jazdca Super GT a víťaza týchto pretekov z roku 2005 Richarda Lyonsa 2:02,099 min nestačilo na prvé miesto. Do prvého radu sa totiž vyrovnanými časmi dostali jazdci oboch vozidiel domáceho tímu Petronas Syntium, ktorý má na Sepangu továrňou špičkovo pripravené Mercedesy SLS AMG GT3. Domáca jazdecká hviezda Dominic Ang bude chcieť určite získať tretí triumf na týchto pretekoch, no spolu s Jonom Lessiterom a Berndom Schneiderom sa museli skloniť pred umením posádky Thomas Jäger, Lucas Wolf a Luca Ludwig.

V triede GT Cup, v ktorej štartuje aj slovenský pretekársky tím ARC Bratislava s trojicou Miro Konôpka – Christian Kranenberg – David Bilski, bol najlepší Tiger Absolute Racing Team na Audi R8 LMS Cup s domácou superstar, bývalým jazdcom F1 Alexom Yoongom. Na štartovom rošte budú stáť priamo pred slovenským porsche, na 11. mieste.

14. ročník Millenium Merdeka Endurance 12h Sepang 2013 sa začne 29. augusta a vyvrcholí 1. septembra. Po prvý raz sa bude štartovať o polnoci a cieľ je na poludnie.

(tlačová správa)


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×