Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 3008: V ústrety konvencii

FRANKFURT       Súčasťou ofenzívy Peugeotu vo Frankfurte je aj facelift najosobitejšej postavičky jeho portfólia. Peugeot 3008 dostáva konvenčnú tvár.
4 28.08.2013 / Marián Balog

Už takmer pred rokom sme tipovali, že sa schyľuje k faceliftu Peugeotu 3008. Napriek uniknutým fotografiám čínskej verzie si Francúzi nechali ešte veľkú časovú rezervu. Aktuálne predstavený facelift je veľmi podobný tomu, čo sme videli na čínskej verzii, odlišné sú iba svetlá. Facelift 3008 kopíruje aj zmeny predstavené pri súčasnej modernizácii modelu 5008.

Peugeot 3008 4 fotografií v galérii Peugeot 3008 Zdroj: Peugeot Peugeot 3008 4 fotografií v galérii Peugeot 3008 Zdroj: Peugeot
Modernizácia je zameraná na exteriér, no nezaškodilo by pohrať sa napríklad aj s grafikou centrálneho displeja

V prvom rade si na faceliftovanom Peugeote 3008 všimneme kompletne prekopanú prednú časť. Na ceste smerom ku konvencii zmizla maska chladiča s riedkou mrežou aj plastové vačky pod očami (svetlometmi). Namiesto týchto prvkov dostal Peugeot 3008 klasiku: decentná maska chladiča s nápisom Peugeot, samostatne stojace svetlomety ako má 5008. Na rozdiel od spolufaceliftovaného 5008 však má 3008 aj nové koncové svetlá s pásikovou grafikou miesto bodkovanej.

Tip redakcie

Inak sa pri facelifte 3008 nič zásadné nemení. Interiér dostal tiež drobné estetické aj funkčné vylepšenia, ktoré však treba hľadať lupou. Najviac vyčnieva nasadenie zadnej kamery, ktorá nebola doteraz pri Peugeote 3008 k dispozícii. Paleta motorov zostáva tiež zachovaná s jednou výnimkou. Rovnako ako pri Peugeote 5008 sa ako novinka tvári motor 1.6 THP s výkonom 120 kW, ktorý sa kombinuje výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. V súčasnej ponuke Peugeotu nefiguruju.


Video
Najnovšie články
Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×