Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 3008: V ústrety konvencii

FRANKFURT       Súčasťou ofenzívy Peugeotu vo Frankfurte je aj facelift najosobitejšej postavičky jeho portfólia. Peugeot 3008 dostáva konvenčnú tvár.
4 28.08.2013 / Marián Balog

Už takmer pred rokom sme tipovali, že sa schyľuje k faceliftu Peugeotu 3008. Napriek uniknutým fotografiám čínskej verzie si Francúzi nechali ešte veľkú časovú rezervu. Aktuálne predstavený facelift je veľmi podobný tomu, čo sme videli na čínskej verzii, odlišné sú iba svetlá. Facelift 3008 kopíruje aj zmeny predstavené pri súčasnej modernizácii modelu 5008.

Peugeot 3008 4 fotografií v galérii Peugeot 3008 Zdroj: Peugeot Peugeot 3008 4 fotografií v galérii Peugeot 3008 Zdroj: Peugeot
Modernizácia je zameraná na exteriér, no nezaškodilo by pohrať sa napríklad aj s grafikou centrálneho displeja

V prvom rade si na faceliftovanom Peugeote 3008 všimneme kompletne prekopanú prednú časť. Na ceste smerom ku konvencii zmizla maska chladiča s riedkou mrežou aj plastové vačky pod očami (svetlometmi). Namiesto týchto prvkov dostal Peugeot 3008 klasiku: decentná maska chladiča s nápisom Peugeot, samostatne stojace svetlomety ako má 5008. Na rozdiel od spolufaceliftovaného 5008 však má 3008 aj nové koncové svetlá s pásikovou grafikou miesto bodkovanej.

Tip redakcie

Inak sa pri facelifte 3008 nič zásadné nemení. Interiér dostal tiež drobné estetické aj funkčné vylepšenia, ktoré však treba hľadať lupou. Najviac vyčnieva nasadenie zadnej kamery, ktorá nebola doteraz pri Peugeote 3008 k dispozícii. Paleta motorov zostáva tiež zachovaná s jednou výnimkou. Rovnako ako pri Peugeote 5008 sa ako novinka tvári motor 1.6 THP s výkonom 120 kW, ktorý sa kombinuje výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. V súčasnej ponuke Peugeotu nefiguruju.


Video
Najnovšie články
Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×