Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Civic Tourer má rekordný kufor

VIDEO
FRANKFURT   Objemom batožinového priestoru prekoná japonské kombi aj doteraz špičkovú českú konkurenciu.
28 23 príspevkov 10.09.2013 / Ladislav Malák

Nižšia stredná trieda má nového rekordéra. Honda práve vo Frankfurte naživo predstavila sériový model Civic Tourer, ktorý predznamenal prototyp na ženevskom autosalóne. Objemom batožinového priestoru prekonáva všetkých konkurentov vo svojom segmente, a často aj mimo neho.

Sériové prevedenie modelu Honda Civic Tourer naživo. Foto: Marek Pokrývka 28 fotografií v galérii Sériové prevedenie modelu Honda Civic Tourer naživo. Foto: Marek Pokrývka Zdroj: Marek Pokrývka

Výzor kombi prešiel od konceptu len jemnou retušou, zahŕňajúcou racionalizáciou detailných prvkov. Civic Tourer si tak zachoval dynamický ráz s výraznými zadnými blatníkmi, prepojenými svetlami a opticky oddelenou strechou ukončenou spojlerom. Dizajnom patrí nepochybne k najvýraznejším kombi na súčasnom trhu.

Zvonku je evidentná nízka hrana nakladacieho priestoru, ktorá oproti hatchbacku klesla o takmer štrnásť centimetrov. Dostala sa tak prakticky na úroveň dna batožinového priestoru. Ten ponúka základný objem rekordných 624 litrov, čím prekonáva aj doterajšieho lídra Škodu Octavia Combi.  Celkový objem, za prednými sedadlami po strechu, je jaskynných 1668 litrov.

Technická stránka sa nezmenila. Novinkou budú iba adaptívne tlmiče, ktorými bude kombi môcť byť vybavené na zadnej náprave. Majú zabezpečiť dobré jazdné vlastnosti pri rôznom zaťažení a podmienkach. Ponúknu tri úrovne nastavenia: Comfort, Normal a Dynamic.

Zadnej náprave pomáhajú adaptívne tlmiče. Foto: Marek Pokrývka 28 fotografií v galérii Zadnej náprave pomáhajú adaptívne tlmiče. Foto: Marek Pokrývka Zdroj: Marek Pokrývka

Potvrdili sa aj naše odhady o dvoch motorizáciách: zážihovej a vznetovej. Benzínovú stranu má zastupovať motor 1.8 i-VTEC s výkonom 104 kW (142 k), naftovú zasa úsporný diesel 1.6 i-DTEC dosahujúci výkon 88 kW (120 k).

Ďalšie agregáty, už dnes dostupné pre hatchback, frankfurtský materiál nesľubuje. Uvidíme časom, dúfame, že výrobca paletu pohonných jednotiek obohatí. Nové japonské kombi sa má do predaja dostať začiatkom budúceho roka. Koľko si záujemcovia priplatia za extra dávku priestoru, zatiaľ zostáva tajomstvom.

Prvé dojmy: zamerané na kufor

Pri prvom osobnom stretnutí na autosalóne nás samozrejme najviac zaujímal práve megakufor nového kombi a variabilita jeho vnútorného priestoru. Batožinový priestor ponúka už v základe pozoruhodný objem, no ďalšie litre skrýva pod podlahou, vo dvoch schránkach rozličnej veľkosti.

Okrem obrovského základného batožinového priestoru sú k dispozícii aj schránky pod jeho podlahou. Foto: Marek Pokrývka 28 fotografií v galérii Okrem obrovského základného batožinového priestoru sú k dispozícii aj schránky pod jeho podlahou. Foto: Marek Pokrývka Zdroj: Marek Pokrývka

Do menšej z dvojice schránok možno bezpečne uložiť náradie, lekárničku a roletu, v tej väčšej máte k dispozícii kapacitu pekných pár desiatok litrov. Pokojne sem schováte rodinný nákup na pár dní alebo aj víkendovú batožinu pre dvoch. Samotný kufor vám tak zostane „prázdny".

Aj v kombi verzii má Civic k dispozícii praktické dohora výklopné „magické“ zadné sedadlá. Foto: Marek Pokrývka 28 fotografií v galérii Aj v kombi verzii má Civic k dispozícii praktické dohora výklopné „magické“ zadné sedadlá. Foto: Marek Pokrývka Zdroj: Marek Pokrývka

Pozitívne je aj sklápanie zadných sedadiel takmer do dokonalej roviny. Sklápajú sa podobne jednoducho ako v klasickom Civicu. Samozrejme ich možno aj vyklopiť nahor, ide teda o dobre známe šikovné „Magic Seats“, ktoré má aj hatchback.

Neprehliadnite: Všetky novinky z Frankfurtu nájdete v špeciálnej rubrike!


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×