Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvá Tesla Model S dodaná v Európe

Prvou európskou krajinou, do ktorej Tesla dodala svoj sedan Model S je Nórsko. Premiérový exemplár si odviezol dlhoročný aktivista za ochranu životného prostredia.
3 08.08.2013 / Marián Balog

Tesla Model S ide v USA na dračku. V prvom štvrťroku 2013 si ho objednalo skoro 5 000 zákazníkov, čo je vzhľadom na povahu vozidla výborný výsledok. Výrobca si naplánoval, že do konca roka predá viac než 20 000 kusov. Ak to pôjde ďalej takýmto tempom, Tesla Model S môže pokojne konkurovať v predajných číslach Nissanu LEAF.

Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ 3 fotografií v galérii Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ Zdroj: Tesla

Po nedávnom avíze, že Model S sa bude predávať aj Európe (hoci za pomerne vysokú cenu), sa dočkali prví zákazníci v Nórsku. Na podujatí v Oslo boli odovzdané prvé exempláre majiteľom. Úplne prvým je Frederic Hauge, ktorý je prezidentom nadácie Bellona a priekopníkom v oblasti elektromobility. Už v roku 1989 jazdil na dovezenom elektrickom vozidle.

Tip redakcie

Ďalšie odovzdávky Modelu S budú pokračovať ešte tento mesiac vo švajčiarskom Zürichu a holandskom Tilburgu, ktorý je zároveň európskym strediskom značky. Základná Tesla Model S so 60 kWh batériami sa bude v Európe predávať za viac než 72 000 eur.


Video
Najnovšie články
Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×