Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvá Tesla Model S dodaná v Európe

Prvou európskou krajinou, do ktorej Tesla dodala svoj sedan Model S je Nórsko. Premiérový exemplár si odviezol dlhoročný aktivista za ochranu životného prostredia.
3 08.08.2013 / Marián Balog

Tesla Model S ide v USA na dračku. V prvom štvrťroku 2013 si ho objednalo skoro 5 000 zákazníkov, čo je vzhľadom na povahu vozidla výborný výsledok. Výrobca si naplánoval, že do konca roka predá viac než 20 000 kusov. Ak to pôjde ďalej takýmto tempom, Tesla Model S môže pokojne konkurovať v predajných číslach Nissanu LEAF.

Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ 3 fotografií v galérii Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ Zdroj: Tesla

Po nedávnom avíze, že Model S sa bude predávať aj Európe (hoci za pomerne vysokú cenu), sa dočkali prví zákazníci v Nórsku. Na podujatí v Oslo boli odovzdané prvé exempláre majiteľom. Úplne prvým je Frederic Hauge, ktorý je prezidentom nadácie Bellona a priekopníkom v oblasti elektromobility. Už v roku 1989 jazdil na dovezenom elektrickom vozidle.

Tip redakcie

Ďalšie odovzdávky Modelu S budú pokračovať ešte tento mesiac vo švajčiarskom Zürichu a holandskom Tilburgu, ktorý je zároveň európskym strediskom značky. Základná Tesla Model S so 60 kWh batériami sa bude v Európe predávať za viac než 72 000 eur.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×