Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako oslavuje Alpine? Testovaním!

Tridsať päť rokov po víťazstve na legendárnom Le Mans sa francúzsky Alpine vracia na miesto činu, počas oficiálneho testovacieho dňa.
4 06.06.2013 / Ladislav Malák

Testovací deň je na programe už túto nedeľu, teda 9. júna. Reinkarnovaná značka Alpine nechce nechať nič na náhodu a pri prvej šanci prejsť si naostro samotnú trať legendárnej dvadsaťštyrihodinovky nasadí rovno dva špeciály A450. Prvé oťukávačky na horúcej pôde iných pretekov má už za sebou a to celkom úspešne: počas podujatia European Le Mans Series na talianskej Monze dosiahol tím Signatech-Alpine dokonca na pódium.

Reinkarnovaný Alpine si asfalt Le Mans vyskúša už túto nedeľu, samotné preteky ho čakajú o dva týždne neskôr 4 fotografií v galérii Reinkarnovaný Alpine si asfalt Le Mans vyskúša už túto nedeľu, samotné preteky ho čakajú o dva týždne neskôr Zdroj: Alpine

Tohtoročná 24-hodinovka priamo v samotnom Le Mans sa koná o dva víkendy neskôr po testovacom dni, čiže 22.-23. júna. Aj to bude vcelku významné jubileum: prvýkrát sa tieto preteky konali pred 90 rokmi. Alpine sa vytrvalostnej bitky zúčastní v kategórii LMP2. Jeho špeciál A450 sme predstavili a návratu značky do sveta pretekov sme sa venovali v samostatnom článku.

BANNER300


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×