Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo

VIDEO
Autá s umelecky pomaľovaným zovňajškom vznikajú pomerne bežne, no v našich končinách nie. Výnimkou je dielko českého výtvarníka s názvom BMW Fluidum.
15 04.04.2013 / Marián Balog

Často čítame správy zo sveta o umelecký dielach na kolesách. Automobilky sa spájajú s renomovanými umelcami a vznikajú tak unikátne kúsky, takzvané art cars. Naposledy zarezonovalo Bugatti Veyron pokreslené konceptuálnym umelcom Bernarom Venetom, predtým napríklad facebookovské Porsche Cayman, Volvo S60, Renault Twingo, Ford Focus, či rovno celá kolekcia BMW. A pri bavorskej značke aj zostaneme, pretože jej rad 3 sa stal „obeťou umenia“ českého výtvarníka Andyho Reibena.

V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo 15 fotografií v galérii V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo Zdroj: Jan Kasl V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo 15 fotografií v galérii V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo Zdroj: Jan Kasl  
BMW Fluidum na svetle hýri farbami...

 Reiben v spolupráci s karlovarským dílerom BMW vytvoril svoju interpretáciu umenia na kolesách. V priebehu niekoľkých dní ovešal trojkový sedan motívmi, ktoré majú aj hlboký filozofický podtón. Motív prednej kapoty podľa umelcových slov symbolizuje zrodenie a skrotenie sily, boky naznačujú rovnováhu síl, deň a noc, zadok zobrazuje  vzdor a strecha kľukatosť a prekážky.

BANNER300

Tri vlnovky tiahnuce sa spredu dozadu sú odkazom na označenie auta a zároveň symbolizujú zaťaté pazúry šelmy, ktorá sa snaží uniknúť zo zovretia. Okej, všetko to znie naozaj hlboko, ale naše doplnky výživy sú asi málo psychotropné na uchopenie tohto diela. Andy Reiben svoju kreáciu pomenoval výrazom Fluidum.

...a v tme ho vidno tiež 15 fotografií v galérii ...a v tme ho vidno tiež Zdroj: Jan Kasl

Ak máte podobné vandalské sklony a voľné BMW radu 3, vo videu máte postup prác. Len by nás zaujímalo, akú farbu má toto vozidlo zaznačenú v techničáku.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×