Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo

VIDEO
Autá s umelecky pomaľovaným zovňajškom vznikajú pomerne bežne, no v našich končinách nie. Výnimkou je dielko českého výtvarníka s názvom BMW Fluidum.
15 04.04.2013 / Marián Balog

Často čítame správy zo sveta o umelecký dielach na kolesách. Automobilky sa spájajú s renomovanými umelcami a vznikajú tak unikátne kúsky, takzvané art cars. Naposledy zarezonovalo Bugatti Veyron pokreslené konceptuálnym umelcom Bernarom Venetom, predtým napríklad facebookovské Porsche Cayman, Volvo S60, Renault Twingo, Ford Focus, či rovno celá kolekcia BMW. A pri bavorskej značke aj zostaneme, pretože jej rad 3 sa stal „obeťou umenia“ českého výtvarníka Andyho Reibena.

V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo 15 fotografií v galérii V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo Zdroj: Jan Kasl V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo 15 fotografií v galérii V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo Zdroj: Jan Kasl  
BMW Fluidum na svetle hýri farbami...

 Reiben v spolupráci s karlovarským dílerom BMW vytvoril svoju interpretáciu umenia na kolesách. V priebehu niekoľkých dní ovešal trojkový sedan motívmi, ktoré majú aj hlboký filozofický podtón. Motív prednej kapoty podľa umelcových slov symbolizuje zrodenie a skrotenie sily, boky naznačujú rovnováhu síl, deň a noc, zadok zobrazuje  vzdor a strecha kľukatosť a prekážky.

BANNER300

Tri vlnovky tiahnuce sa spredu dozadu sú odkazom na označenie auta a zároveň symbolizujú zaťaté pazúry šelmy, ktorá sa snaží uniknúť zo zovretia. Okej, všetko to znie naozaj hlboko, ale naše doplnky výživy sú asi málo psychotropné na uchopenie tohto diela. Andy Reiben svoju kreáciu pomenoval výrazom Fluidum.

...a v tme ho vidno tiež 15 fotografií v galérii ...a v tme ho vidno tiež Zdroj: Jan Kasl

Ak máte podobné vandalské sklony a voľné BMW radu 3, vo videu máte postup prác. Len by nás zaujímalo, akú farbu má toto vozidlo zaznačenú v techničáku.


Video
Najnovšie články
Volkswagen Golf: Číslo osem na fotkách

Volkswagen spúšťa celokoncernovú akciu, ktorou chce povzbudiť motoristov, aby svoje staré diesely vymenili za nové. Program je určený pre 14 najviac...

VW chce motivovať Nemcov k predaju starých dieselov

Jaguar Land Rover už čoskoro oficiálne spustí plnú prevádzku nitrianskej fabriky. Prvým modelom bude Land Rover Discovery, ročne by malo linky opustiť 150 000...

Land Rover už čoskoro spustí prevádzku v Nitre

Rovnica, že ten, kto často porušuje predpisy, rovnako často spôsobuje aj nehody, nemusí platiť vždy. Spochybňuje ju aj najnovšie porovnanie automobilových...

Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×