Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

KTM X-Bow príde aj s presklenou kabínou

ŽENEVA    Rakúska polopretekárska beštia je v prevedení GT čiastočne chránená proti vetru, helma preto už nebude nevyhnutnosťou.
3 01.03.2013 / Marek Pokrývka

Známa rakúska firma KTM pripravila novú verziu svojho jediného štvorkolesového vozidla X-Bow. Automobil, ktorý je viac doma na okruhu než na cestách, prinesie na ženevský autosalón vo variante GT. Nezamerala sa pri ňom na špičkové výkony, ale použiteľnosť.

Do dizajnového konceptu vozidla okná veľmi nezapadli 3 fotografie v galérii Do dizajnového konceptu vozidla okná veľmi nezapadli Zdroj: KTM

GT sa od ostatných modelov líši na prvý pohľad. Má totiž čelné sklo a bočné okná. Kabína je tak presklením čiastočne chránená pred vonkajšími vplyvmi. Konštruktéri zvýšili každodennú použiteľnosť, z povinnej výbavy vypadla helma. Zhora je však vozidlo stále otvorené a pred dažďom neochráni. V minulosti sa síce hovorilo o núdzovej odnímateľnej streche, no KTM ju nespomína a nevidíme ju ani na zverejnených fotografiách.

BANNER300

Strechu však stále nemožno vylúčiť, Rakúšania totiž boli vo svojom oznámení nového modelu všeobecne skúpi na slovo. Nič sme sa nedozvedeli ani o technike, no pravdepodobne v nej nebudú žiadne významné zmeny. Pohon by mal zabezpečovať prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec s výkonom 177 kW (240 k). Zrýchlenie 0-100 km/h zvládne X-Bow za 3,9 sekundy.

Premiéra modelu GT sa odohrá už o niekoľko dní na pôde výstaviska v Ženeve, do predaja by mal prísť v priebehu tohto roku. Koľko si za sklo záujemcovia priplatia nevedno.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×