Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové Bentley Flying Spur naživo pôsobí majestátne

ŽIVÉ FOTO
ŽENEVA    Britská limuzína prešla komplexnou premenou, ktorá jej zabezpečila výraznejšiu pozíciu v modelovej ponuke luxusnej automobilky.
23 6 príspevkov 05.03.2013 / Marek Pokrývka

Doplnené živé fotografie

Anglická automobilka Bentley sa na pôde švajčiarskeho výstaviska Palexpo prezentuje novou generáciou typu Continental Flying Spur.

V súčasnosti ide o služobne najstaršie vozidlo v portfóliu automobilky, jeho náhrada bola teda len otázkou času. Premiéru oznámila aristokratická značka pred dvomi týždňami, pričom naznačila množstvo vecí.

Najnovší nositeľ označenia Bentley Flying Spur 23 fotografií v galérii Najnovší nositeľ označenia Bentley Flying Spur Zdroj: Bentley

Viac dizajnovej identity pre sedan

Flying Spur síce v mene stále nesie označenie Continental, ale už je ďaleko viac než len umelo predĺženým kupé Continental GT s dvojicou dverí navyš. Príbuznosť medzi dvojicou sa stále nezaprie, no sedan má podstatne viac vlastnej dizajnovej identity než v minulosti. Rozdielne sú prakticky všetky povrchové diely karosérie s výnimkou spätných zrkadiel.

BANNER300

V prednej časti cítiť vplyv modelu Mulsanne, limuzína má v porovnaní s dvojdverovými modelmi vertikálnejšie postavenú masku chladiča a široký jednoliaty otvor v nárazníku. Zdvojené svetlomety majú odlišné usporiadanie a nadväzujú na hranatejšie blatníky s odvetrávaním.

Nové Bentley Flying Spur naživo. Foto: Marek Pokrývka 23 fotografií v galérii Nové Bentley Flying Spur naživo. Foto: Marek Pokrývka Zdroj: Marek Pokrývka

Výrazným dizajnovým prvkom je svalnatá línia zadných blatníkov, doplnená dvojicou prelisov v nižších partiách. Preštylizovaná je aj profil strechy, ktorá v novej verzii plynulo klesá k zadnej časti. Tá dostala hranaté jemne primračené svetlá. Dizajnovú premenu završujú vstavané koncovky výfukov, nové kolesá a pochrómované ozdobné lišty.

Vlastné štylistické stvárnenie vidieť najmä vzadu 23 fotografií v galérii Vlastné štylistické stvárnenie vidieť najmä vzadu Zdroj: Bentley

Prvá trieda vpredu i vzadu

V interiéri sa rozdiely čiastočne stierajú, palubná doska vrátane prístrojov je rovnaká ako v kupé a kabriolete. Flying Spur však má jemne prepracované panely dvier a vlastný tvar sedadiel zameraný viac na komfort. Vzadu je pieseň kompletne iná, pri dvojdverových verziách Continentalu môžu pasažieri o takomto priestore a posede len snívať.

Zadná lavica má konfiguráciu 2+1. Dôraz je na pohodlie dvojice pasažierov, stredné miesto je svojim tvarovaním jednoznačne koncipované len ako núdzová opcia. Popri špičkovom pohodlí majú pasažieri k dispozícii vlastné ovládanie klímy, výklopné stolíky, veľké displeje i pripojenie Wi-Fi. Samozrejmosťou je použitie kvalitnej kože, dreva a pravého kovu.

Vzadu je Flying Spur nefalšovaná luxusná limuzína 23 fotografií v galérii Vzadu je Flying Spur nefalšovaná luxusná limuzína Zdroj: Bentley

Na rozdiel od dvojdverových modelov bude limuzína v ponuke len s jedným motorom, pričom ide o špičkový biturbo dvanásťvalec použitý v modeloch Speed. Agregát W12 6.0 má maximálny výkon 460 kW (625 k)a krútiaci moment 800 Nm. Pohonná jednotka je spojená s osemstupňovým automatom a jeho sila je prenášaná na všetky kolesá. Pohon má variabilné rozdelenie krútiaceho momentu so štandardným pomerom 40:60 v prospech zadnej osi.

Zrýchlenie 0-100 km/h zvládne toto Bentley za 4,5 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť až 322 km/h. Na zastavenie bolidu s hmotnosťou 2,5 tony slúžia výkonné brzdy s priemerom 405 milimetrov vpredu, za príplatok sú k dispozícii ešte väčšie karbónovo-keramické kúsky. Sedan má štandardne vzduchové pruženie a nastaviteľné adaptívne tlmiče. Nový Flying Spur by sa do predaja mal dostať v druhej polovici roka.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×