Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin prináša športovejšie Rapide

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Aston Martin nahradzuje Rapide ostrejším modelom Rapide S ponúkajúcim výkon 558 konských síl.
12 23.01.2013 / Marek Pokrývka

Britská značka Aston Martin potvrdila fámy, ktoré kolovali po svete už dlhé mesiace. Na scénu uvádza športovejšie naladenú verziu štvordverového kupé s označením Rapide S. Novinka nahradí pôvodný model, odlišuje sa od neho dizajnom, výkonom i podvozkom.

Aston Martin prináša športovejšie Rapide 12 fotografií v galérii Aston Martin prináša športovejšie Rapide Zdroj: Aston Martin

Veľká papuľa a výraznejší chvostík

Rapide sa zmenilo najmä v predných partiách. Masku chladiča z dvoch decentných mriežok nahradila veľká spojená papuľa, doplnená upraveným nárazníkom. Vzadu pribudla pochrómovaná lišta nad svetlami a výraznejšie tvarovaný spojler na piatych dverách. Zmeny dopĺňa nový dizajn kolies a balík dielcov z karbónu. Interiérové úpravy sú skromné, obmedzili sa na kožu v nových farbách a obklady pokryté čiernym klavírnym lakom.

BANNER300

Šesťlitrový dvanásťvalec pod kapotou dostal dávku silných steroidov, ktoré z neho vydolovali osemdesiat koní navyše. Jeho nové maximum je 410 kW (558 k), motor ho dosahuje pri 6 750 otáčkach. Krútiaci moment stúpol na hodnotu 620 Nm, ktorými disponuje pri piatich tisícoch. Inžinieri okrem zlepšenia špičkových hodnôt výrazne optimalizovali krivky priebehu.

Časti nárazníkov a spätné zrkadlá môžu byť karbónové 12 fotografií v galérii Časti nárazníkov a spätné zrkadlá môžu byť karbónové Zdroj: Aston Martin

Viac svalov sa odrazilo na zlepšení šprintu 0-100 km/h o štyri desatiny, Rapide S to zvládne za 4,7 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje 306 km/h. Angličania napriek tomu hovoria o zlepšení emisií CO2 o sedem percent na 332 g/km a znížení kombinovanej spotreby na 14,2 l/100 km.

Cena i miesto debutu sú zatiaľ neznáme

Motor je v aute o takmer dva centimetre nižšie, čo zlepšuje ťažisko a jazdné vlastnosti. Ich ďalšie vyšperkovanie má na svedomí nový adaptívny podvozok ADS s tromi úrovňami nastavenia. Rapide S dostalo aj silnejšie brzdy s červenými strmeňmi a drážkovanými kotúčmi.

Čierno-červená perforovaná koža je novinkou 12 fotografií v galérii Čierno-červená perforovaná koža je novinkou Zdroj: Aston Martin

Aston Martin nespresnil, kde bude mať ostrejšie Rapide premiéru. Pravdepodobne sa tak stane na marcovom autosalóne v Ženeve, výrobca to však nepotvrdil. Majetní záujemcovia si svojho nového miláčika budú môcť objednať už počas februára, pričom s blížiacim sa nástupom na trh plánuje automobilka zverejniť cenník.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×