Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hybridné Fordy čaká previerka spotreby

Po afére okolo spotreby modelov značky Kia a Hyundai sú americké úrady v strehu. Tentokrát si vzali na mušku hybridné verzie modelov Ford Fusion a C-Max.
1 11.12.2012 / Soňa Zverková

Americké úrady sú v strehu a pozorne sledujú akékoľvek možné pochybenia automobiliek v súvislosti s prikrášlenými údajmi o spotrebe. Dôvodom je nedávna kauza značiek Kia a Hyundai v USA.

Ford v zameriavači

Tentokrát sa do zameriavača vládnej Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) dostali nové hybridné modely značky Ford. Podľa NBS News ide o modely Ford Fusion Hybrid a Ford C-Max Hybrid. EPA spozornela po informáciách spotrebiteľského časopisu Consumer Report, podľa ktorých reálna spotreba výrazne prevyšuje propagované údaje.

Zo zverejnených informácií vyplynulo, že hybridy po odjazdení 3 200 km dosiahli v meste spotrebu 6,7 l/100 km, čo je o 1,7 litra viac, ako uvádzal Ford. Žiadny z modelov neuspel ani z hľadiska diaľničného a kombinovaného režimu. Ford pritom pre všetky tri režimy uvádza spotrebu 5 l/100 km.

Ford Fusion Hybrid. Zdroj: Ford

Ford na správu neziskového média reagoval vyjadrením, že reálna spotreba nie je nemenná konštanta a spotrebitelia často upozorňujú na odchýlky oproti údajom EPA.

Predstaviteľka EPA  Ann Arborová opatrne uviedla, podľa ktorej spotreba hybridných áut kolíše výraznejšie než u bežných modelov. Napriek tomu sa agentúra rozhodla preveriť spotrebu hybridných Fordov. Ostatné automobilky sa však nemôžu tešiť predčasne, pretože postupne EPA preverí všetky.

BANNER300

Focus Media

Video
Najnovšie články
Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×