Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki S-Cross: Čistokrvný kríženec

DOPLNENÉ
PARÍŽ 2012    Suzuki konečne odhalilo kompletnú podobu svojho konceptu S-Cross, ktorý naznačuje tvary sériového modelu. Dočkáme sa no v druhej polovici roka 2013.
10 27.09.2012 / Marek Pokrývka

Naživo z Paríža

Sériová výroba racionalizovanej podoby crossoveru S-Cross je ešte ďaleko, a tak si Suzuki necháva dôležité informácie pre seba. Údajne však sériový S-Cross bude mať najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Suzuki zverejnilo aj vonkajšie rozmery: dĺžka 4 310, šírka 1 840, výška 1 600 a rázvor 2 600 milimetrov.

Suzuki S-Cross 10 fotografií v galérii Suzuki S-Cross Zdroj: Suzuki Suzuki S-Cross 10 fotografií v galérii Suzuki S-Cross Zdroj: Suzuki
Zadné okno so zaobleným sklom pripomína neúspešné Toledo III. Zaujímavým prvkom sú LED pásiky integrované do koncoviek výfukového systému

Ak sériový S-Cross naozaj nahradí terajší model SX4, ktorý je na trhu od roku 2006, pôjde o značné medzigeneračné „napuchnutie“. Rázvoru by pribudlo 10 centimetrov, rovnaká porcia aj šírke a do dĺžky by skok predstavoval takmer 20 centimetrov. Uvidíme, či teda napokon skončí S-Cross skutočne ako nástupca SX4, alebo sa nový model zaradí nad SX4 ako „čistokrvný kríženec“.

Suzuki S-Cross naživo 10 fotografií v galérii Suzuki S-Cross naživo Zdroj: Marek Pokrývka

Minimum informácií, ktoré Suzuki zverejnilo nám dáva bohatý priestor na špekulácie o novom koncepte. Pokojne sa môže stať aj to, čo bolo všetkými médiami avizované už odkedy sa začali objavovať prvé obrázky S-Crossu, a teda že úplne nahradí SX4.

Auto BILD 10 fotografií v galérii Auto BILD Zdroj: AUTO BILD

Nový AUTO BILD už v predaji!

V novom čísle nájdete aj tieto témy:

  • Odhalil Škodu Octaviu tretej generácie
  • Exkluzívne odhalenie Škody Octavia III
  • Aké je najlepšie naftové auto strednej triedy?
  • Lexus GS 450h vs. BMW Active Hybrid 5 vs. Infiniti M35h
  • Garáž a jej vylepšenia: ako na to

Prečítajte si celý obsah čísla

BANNER300


Video
Najnovšie články
Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×