Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

NEVS dokončil prevzatie aktív Saabu

Čínsko-švédska spoločnosť prevzala väčšinu aktív skrachovanej automobilky Saab. Získala práva na značku, no nie na logo.
1 príspevok 04.09.2012 / TASR

Čínsko-švédska spoločnosť National Electric Vehicle Sweden (NEVS) dokončila kúpu väčšiny aktív skrachovanej švédskej automobilky Saab. Už čoskoro plánuje opätovne spustiť produkciu, tentoraz elektrických áut. Prvé auto vychádzajúce z technológie Saabu chce na trh uviesť do 18 mesiacov, dodala NEVS.

NEVS kúpila kľúčové aktíva Saabu, ktorými sú vlastná automobilka Saab Automobile vrátane hlavného závodu v Trollhättane, ako aj divízie Saab Automobile Powertrain a Saab Automobile Tools, začiatkom leta po tom, ako sa automobilke nepodarilo nájsť investora. Švédska firma, ktorá sa dostala do finančných problémov, oznámila bankrot v decembri minulého roka. Spoločnosť NEVS bola vyhlásená za nového majiteľa hlavných aktív Saabu v júni tohto roka.

K dokončeniu kontraktu došlo po tom, ako sa vedenie NEVS dohodlo s výrobcom nákladných áut Scania a výrobcom vojenskej a leteckej techniky Saab AB na práve označovať nové autá značkou Saab. Značku totiž vlastnili všetky tri firmy, ktoré boli kedysi súčasťou jednej spoločnosti. Na druhej strane logo, ktoré predstavuje hlava mýtickej bytosti gryfa, však NEVS na svojich autách používať nemôže.

Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.

(TASR)

BANNER300

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×