Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes CLS dostal štýlový batoh

DOPLNENÉ
Paríž 2012    Modelom Shooting Brake vstupuje Mercedes na neprebádanú pôdu. Imidžové kombi láka na batožinový priestor s objemom 590 litrov.
61 2 príspevky 27.09.2012 / Ján Trangel

Doplnené o živé fotografie

Stuttgartská automobilka Mercedes-Benz odhalila nový model CLS Shooting Brake. Po vytvorení segmentu štvordverových kupé tak výrobca opäť hľadá zákazníkov v nových zákutiach automobilového trhu. O svojom zámere informoval konceptom už pred dvoma rokmi v Pekingu, sériový model práve teraz odhalil v Paríži.

Produkčná verzia Mercedesu CLS Shooting Brake 61 fotografií v galérii Produkčná verzia Mercedesu CLS Shooting Brake Zdroj: Mercedes

Dizajnový zovňajšok s génmi kupé

Označením Shooting Brake sa tradične pomenúvajú kombi s tromi dverami, CLS ich však má klasicky päť. Klesajúcou líniou strechy a okien sa však snaží evokovať príbuznosť s karosériou kupé. Kombi vo veľkej miere vychádza zo sedanu, spoločných je množstvo karosárskych dielcov. Identické sa zdajú byť dokonca aj zadné svetlá.

Kombi sa pokúša evokovať pôvodné kupé 61 fotografií v galérii Kombi sa pokúša evokovať pôvodné kupé Zdroj: Mercedes

Praktickejšia verzia CLS si zachovala aj bočné dvere bez rámov. Pod piatymi dverami so štandardným elektrickým ovládaním sa skrýva batožinový priestor so štedrejším objemom. V základe ponúka 590 litrov, po sklopení zadných sedadiel sa rozšíri priestor až na 1 550 litrov. Na štylizované kombi to nie sú vôbec zlé hodnoty.

Mercedes CLS Shooting Brake naživo 61 fotografií v galérii Mercedes CLS Shooting Brake naživo Zdroj: Ján Trangel

Batožinový priestor je štandardne čalúnený kobercom, xxkluzívnym príplatkovým prvkom je podlaha z čerešňového dreva, kombinovaného s hliníkovými nakladacími lištami. Zadná lavica poskytuje miesto trom pasažierom namiesto dvoch. Interiér Shooting Break sa inak od štvordverového kupé nelíši a ponúka rovnakú úroveň luxusu.

Mercedes CLS dostal štýlový batoh 61 fotografií v galérii Mercedes CLS dostal štýlový batoh Zdroj: Mercedes Mercedes CLS dostal štýlový batoh 61 fotografií v galérii Mercedes CLS dostal štýlový batoh Zdroj: Mercedes
Interiér má päť miesť a 590 litrov pre batožinu

V ponuke s päticou motorov

Novinky neprináša ani technika. Nové kombi bude k dispozícii v benzínových verziách CLS350 a CLS500, doplnených naftovými modelmi CLS250 CDI a CLS 350 CDI. Výkonom pokrývajú agregáty spektrum od 150 kW (204 k) po 300 kW (408 k). Všetky motory sú kombinované so sedemstupňovou automatickou prevodovkou a funkciou štart/stop. Výkonnejšia zážihová i vznetová verzia bude k dispozícii aj s pohonom oboch náprav. Špičkou je ostrá verzia CLS63 AMG, o ktorej píšeme v samostatnom článku.

Vďaka rozsiahlemu využitiu hliníka by model kombi nemal byť výrazne ťažší než štvordverové kupé. Ponúknuť má porovnateľné jazdné vlastnosti, pod ktoré sa podpísal aj upravený podvozok. Na zadnej náprave využíva vzduchové pruženie s automatickým udržiavaním svetlej výšky. K dispozícii je aj súprava na pripojenie prívesu.

K osemvalcu CLS500 neskôr pribudne aj model AMG 61 fotografií v galérii K osemvalcu CLS500 neskôr pribudne aj model AMG Zdroj: Mercedes

Cestu a pobyt redaktora v Paríži hradila spoločnosť Škoda.

BANNER300


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×