Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V znamení londýnskej zelene: MINI Hyde Park a Green Park

MINI od samej radosti z blížiacej sa londýnskej olympiády prináša na trh ďalšie dve špeciality, inšpirované britskou metropolou.
24 19.04.2012 / Ladislav Malák

Blížiaca sa londýnska olympiáda je ozaj ťažkým marketingovým kladivom, pomocou ktorého sa BMW Group snaží z tejto veľkej športovej parády vymlátiť absolútne maximum. Okrem toho, že je BMW oficiálnym partnerom hier, priam sype na trh limitované a dizajnové edície svojej anglickej dcéry MINI, pomenované podľa známych lokalít Londýna. Pred časom sme písali o špeciáloch Cabrio Highate, Baker Street a Bayswater, teraz prichádzajú Hyde Park a Green Park.

TIP: Volá Londýn: MINI Baker Street a MINI Bayswater - MINI Cabrio Highgate

Obe nové špeciálne verzie budú k dispozícii v globálnom meradle, pre modely MINI hatchback a MINI Clubman. Z motorizácií budú zastúpené benzínové Cooper (90 kW/122 k), Cooper S (135 kW/184 k), naftové Cooper D (82 kW/112 k) a Cooper SD (105 kW/143 k). Štandardne so šesťstupňovým manuálom, za príplatok so šesťstupňovým automatom.

MINI Hyde Park

Inšpiráciou pre tento dizajnový model sa stal vari najslávnejší londýnsky park. Je známy napríklad svojím rečníckym kútikom, ale aj všeobecne ako obľúbená a domácimi i návštevníkmi vyhľadávaná oddychová zóna v centre britskej metropoly. Z dvojice nových špeciálov má byť MINI Hyde Park tým klasickejšie ladeným, vytvoreným na oslavu britského životného štýlu.

MINI Hyde Park v karosárskom variante Clubman 24 fotografií v galérii MINI Hyde Park v karosárskom variante Clubman Zdroj: MINI

Základnou farbou MINI Hyde Park je biela Pepper White, kontrastné prvky sú v hnedom odtieni Hot Chocolate. Z exteriérových detailov MINI upozorňuje napríklad na smerovky s čírymi krycími sklami. V interiéri vytvárajú kontrast farby Carbon Black alebo Polar Beige, k dispozícii sú rôzne textilno kožené alebo celokožené poťahy.

MINI Green Park

Je tým športovejším z novej dvojice a má pripomínať britské nadšenie pre súťaže. Svedčí o tom napríklad kontrastná farba British Racing Green. Základnou farbou pre exteriér a interiér je aj v tomto prípade biela Pepper White. Kožou môžete mať potiahnuté nielen sedadlá, ale aj palubnú dosku, v rámci výberu z prvkov individualizačného balíka MINI Yours.

MINI Green Park v karosárskej verzii hatchback 24 fotografií v galérii MINI Green Park v karosárskej verzii hatchback Zdroj: MINI

MINI Green Park dostalo svoje meno po zelenej línii v tesnej blízkosti Buckinghamského paláca, ktorá prepája Hyde Park a St. James Park. Keď si vraj tieto tri „kráľovské parky“ spojíte, dostanete ako výsledok možnosť až štyri kilometre dlhej špacírky od Kensingtonského paláca až po Downing Street, kde je oficiálne sídlo britského premiéra.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×