Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa

VIDEO
Mattias Vöcks predáva svoju kreatúru v rúchu baránka. Za vzhľadom decentného veterána sa skrýva požierač superšportov.
8 1 príspevok 21.03.2012 / Marián Balog

Amazon patrí medzi najväčšie legendy švédskej značky Volvo. Auto známe aj ako séria 120 sa vyrábalo v troch karosárskych verziách (dvoj- a štvordverový sedan, kombi) medzi rokmi 1956 a 1970. Švéd Mattias Vöcks si zobral na paškál práve najpraktickejšiu verziu a vkusne ju prestaval na zabijaka Ferrari. Oldschoolové kombi je teraz na predaj.

Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa 8 fotografií v galérii Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa Zdroj: Mattias Vöcks Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa 8 fotografií v galérii Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa Zdroj: Mattias Vöcks
Vyzerá nenápadne, no na raňajky si dáva Ferrari

Trojdverový Amazon kombi ukrýva pod svojim klasickým povrchom rúrkový rám s nezávislým zavesením všetkých kolies a upravený prepĺňaný motor Volvo 2.8 T6 s výkonom asi 588 kW (800 k). Pri konzumácii paliva E85 dosahuje jednotka maximálny krútiaci moment asi 980 Nm. Super Amazon je vybavený šesťstupňovou prevodovkou Getrag a brzdami zo superšportu Koenigsegg CC8S.

Zaujímavosťou je napríklad priehľadný kryt za prednými sedadlami, ktorý poskytuje dobrý výhľad na prácu zadnej nápravy. V interiéri sa nachádzajú dve športové sedačky Sparco a skromná palubná doska z Volva P1800. Namiesto klasických budíkov je pred vodičom displej ako z pretekárskeho stroja.

Mattias Vöcks svoje super Volvo predáva za 89 300 eur. Za Amazon je to veľa, no za osemsto koní je to veľmi priaznivá cena.


Video
Najnovšie články
Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×