Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford predstavuje C-Max v dvoch hybridných verziách

Nové rodinné hybridy Ford C-Max využívajú veľmi podobný pohonný systém, model Energi však možno dobíjať aj z elektrickej siete.
25 20.12.2011 / Marek Pokrývka

Americký výrobca Ford predstavil dva nové modely línie C-Max s označením Hybrid a Energi. Ford s nimi mieri najmä proti najúspešnejšiemu hybridu na svete, Toyote Prius. Automobilka tvrdí, že plug-in hybrid Energi dosahuje úspornejšiu prevádzku v elektrickom režime než Prius s týmto typom pohonu, model Hybrid má byť zase hospodárnejší než Prius+.

Ford uvedie v budúcom roku na trh dva hybridné modely C-Max 25 fotografií v galérii Ford uvedie v budúcom roku na trh dva hybridné modely C-Max Zdroj: Ford

Jemne odlíšený dizajn, atmosférický štvorvalec a elektromotor

Hybridné verzie C-Max sa okrem štítkov na predných a piatych dverách prakticky nelíšia. Jediným rozdielom je „viečko nádrže“ na ľavom prednom blatníku verzie Energi, pod ktorým sa skrýva zásuvka na nabíjanie. Od bežných modelov C-Max odlišuje hybridy nový predný nárazník s prepracovanou maskou a jemne upravený zadný nárazník.

BANNER300

Pod kapotou hybridov sa skrýva dvojlitrový atmosférický štvorvalec, pracujúci v Atkinsonovom cykle. Motor poháňa prednú nápravu spolu s integrovaným elektromotorom. Elektrickú energiu preň poskytuje batéria typu Li-Ion. Motory môžu pracovať spolu, ale aj každý samostatne.

Hybridný C-Max sa od bežných modelov odlišuje predným nárazníkom 25 fotografií v galérii Hybridný C-Max sa od bežných modelov odlišuje predným nárazníkom Zdroj: Ford

Samozrejmosťou je systém rekuperácie energie, ktorý pomáha premeniť až 95% odpadovej energie späť na elektrinu. Plug-in hybrid Energi navyše možno nabíjať z elektrickej siete, okrem v Amerike štandardnej 120-voltovej zástrčky je k dispozícii aj nabíjacia stanica pracujúca s napätím 240 voltov.

Väčší dojazd na elektrinu znamená menší batožinový priestor

Dojazd plug-in hybridu Energi by mal byť zhruba 800 kilometrov. Energi má väčšiu batériu s vyššou kapacitou, ktorej však bola obetovaná časť batožinového priestoru. Ten je pri rodinne zameranom aute veľmi dôležitý a môže tvoriť rozhodujúci bod pri výbere medzi dvojicou hybridných Fordov.

Plug-in hybrid Energi možno dobíjať z elektrickej siete 25 fotografií v galérii Plug-in hybrid Energi možno dobíjať z elektrickej siete Zdroj: Ford

Oficiálny debut si hybridné modely C-Max odbijú na januárovom autosalóne v Detroite. Oba modely by sa mali do predaja dostať v druhej polovici budúceho roka. Ford ich najprv uvedie na domácom americkom trhu, neskôr sa majú dostať aj do Európy. Cenu C-Max Hybrid a C-Max Energi zatiaľ automobilka nezverejnila.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×