Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes SLK55 AMG príde s atmosférickým osemvalcom

Divízia Mercedes AMG vyvinula novú pohonnú jednotku s atmosférickým plnením. Predstaví sa pod kapotou modelu SLK55 AMG.
10 2 príspevky 22.07.2011 / Marek Pokrývka

Novú generáciu typu SLK predstavil Mercedes-Benz už pred niekoľkými mesiacmi. Predstavenie špičkovej verzie AMG so sebou nieslo veľký otáznik. Bude SLK55 nasledovať modely s číslom 63 a nahradí atmosférický osemvalec menším prepĺňaným motorom? Na túto otázku je už dnes známa odpoveď.

TIP: Mercedes-Benz SLK: Chuligán aj elegán

Nová generácia SLK55 AMG ostáva verná atmosfére 10 fotografií v galérii Nová generácia SLK55 AMG ostáva verná atmosfére Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes iste mnohých potešil, pre SLK55 sa totiž rozhodol zachovať atmosférický osemvalec. Ide o pohonnú jednotku s označením M152. Nie je celkom nová, tento motor je neprepĺňaným variantom agregátu M157, ktorú nájdeme vo všetkých nových modeloch 63 AMG. Osemvalec si zachoval zdvihový objem 5,5 litra.

BANNER300

 

Motor dosahuje maximálny výkon 310 kW (422 k) a krútiaci moment 540 Nm, čo bude pre malý roadster iste postačujúce. Agregát disponuje kvôli zníženiu spotreby vypínaním valcov. V štvorvalcovom režime ponúkne krútiaci moment 230 Nm. Vďaka moderným technológiám by mal dosiahnuť priemernú spotrebu len 8,5 l/100 km.

Motor M152 pod kapotou roadsteru SLK 10 fotografií v galérii Motor M152 pod kapotou roadsteru SLK Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz oficiálne predstaví SLK55 AMG s novým motorom na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Motor môžeme neskôr očakávať aj v ďalších modeloch, pravdepodobným kandidátom je AMG verzia budúcej generácie triedy C.

 


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×