Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Olympijské edície BMW 1 a 3 pre Britániu

BMW je oficiálnym partnerom budúcoročných olympijských hier v Londýne. Pri tejto príležitosti pripravila automobilka model Performance Edition pre rady 1 a 3.
11 14.07.2011 / Marek Pokrývka

Špeciálny model bude pri rade 3 k dispozícii pre modely 318i a 318d. Za príplatok dostanú kupci aerodynamický M-paket, osemnásťpalcové disky kolies a pochrómovanú koncovku výfuku. Pre interiér sú v balíku športové sedadlá, multifunkčný volant M-Sport a koberčeky s modrým lemovaním.

Londýnska olympiáda prináša špeciálne edície BMW 1 a 3 11 fotografií v galérii Londýnska olympiáda prináša špeciálne edície BMW 1 a 3 Zdroj: BMW

Úspora asi dvetisíc libier

Verzia Performance Edition je o päťsto libier (asi 565 eur) drahšia než klasické modely. Zahrnuté príslušenstvo by však v bežnom prípade stálo zhruba o dvetisíc libier viac. Základná cena 23 195 libier (asi 26 300 eur) za sedan BMW 318i Performance Edition je teda naozaj výhodná.

Súčasťou balíka sú aj osemnásťpalcové disky kolies 11 fotografií v galérii Súčasťou balíka sú aj osemnásťpalcové disky kolies Zdroj: BMW

V prípade radu 1 je úspora taktiež citeľná. Balík Performance Edition bude možné zakúpiť pri modeloch 116i, 116d a 118d. Príplatok je na úrovni 1 500 libier (asi 1 700 eur), zahŕňa však viac príslušenstva. Základná cena modelu 116i Performance Edition 19 530 libier (asi 22 100 eur) opäť hovorí o úspore takmer dvoch tisícok.

BANNER300

BMW radu 1 dostane v rámci balíka M-paket na karosériu a osemnásťpalcové disky kolies s tmavým finišom. Rovnako je vyhotovená aj výfuková koncovka, zadné svetlá sú zatmavené. Súčasťou balíka je aj športový podvozok M-Sport. V interiéri je multifunkčný volant a radiaca páka z rovnakej línie, športové sedadlá s modrým prešívaním a nové koberčeky.

BMW 118d vo verzii Performance Edition 11 fotografií v galérii BMW 118d vo verzii Performance Edition Zdroj: BMW

Určená len pre britský trh

Pri verzií BMW Performance Edition budú mať zákazníci na výber zo štyroch farieb exteriéru, v palete figuruje biely, strieborný, modrý alebo čierny lak. Samozrejmosťou sú špeciálne označenia s logom olympiády. Automobilka pravdepodobne nebude limitovať výrobné čísla tejto edície, vyhradená je však len pre britský trh.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×