Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superkupé Maybach Exelero predané za 8 miliónov dolárov

Americký rapper Birdman kúpil veľmi vzácne luxusné kupé Maybach Exelero.
10 7 príspevkov 02.05.2011 / Ladislav Kručko

Americký rapper Birdman 10 fotografií v galérii Americký rapper Birdman Zdroj: AutoEvolution.com Toto obrovské luxusné kupé bolo postavené v roku 2005 len v jedinom exemplári. Okrem toho, aby upútalo pozornosť médií na značku Maybach, slúžilo hlavne na testovanie vysokovýkonných pneumatík. Na vývoji sa preto spolupodieľal gumárenský gigant Fulda.

Niekoho to môže prekvapiť. Na testovanie vysokorýchlostných pneumatík predsa existujú vhodnejšie športové automobily. Lenže v tomto prípade boli nadštandardné požiadavky aj na ich veľkosť a nosnosť. Žiadny zo superšportov totiž neváži 2 660 kg a nemá priemer diskov 23 palcov. Maybach Exelero pritom dosiahol na testovacom okruhu Nardo maximálnu rýchlosť 351,45 km/h a obúval pneumatiky s rozmermi 315/25 ZR23.

K takejto rýchlosti mu pomohol motor V12 biturbo s objemom 5,9 litra, výkonom 515 kW (700 k) a krútiacim momentom 1 020 Nm. Na stovku akceleruje za 4,5 sekundy. Auto má navyše gigantické rozmery s dĺžkou 5 890 cm, šírkou 2 140 mm a rázvorom kolies 3 390 mm.

Superkupé Maybach Exelero 10 fotografií v galérii Superkupé Maybach Exelero Zdroj: AutoEvolution.com

Exelero pôvodne nebolo určené na predaj, Birdmana (Bryan Williams) ale zrejme veľmi očarilo a ponúkol zaujímavú sumu. Za unikát zaplatil 8 miliónov dolárov (5,4 mil. eur). V garáži už má napríklad Maybach Landaulet či Bugatti Veyron. Birdman je spolumajiteľom vydavateľstva Cash Money Records a podľa magazínu Forbes zároveň štvrtý najbohatší rapper po menách ako Diddy, Jay-Z a Dr. Dre.

Rapper Jay-Z použil Maybach Exelero vo svojom klipe v roku 2006. Nedávno ho kúpil rapper Birdman za 8 miliónov dolárov:


Video
Najnovšie články
Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×