Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superkupé Maybach Exelero predané za 8 miliónov dolárov

Americký rapper Birdman kúpil veľmi vzácne luxusné kupé Maybach Exelero.
10 7 príspevkov 02.05.2011 / Ladislav Kručko

Americký rapper Birdman 10 fotografií v galérii Americký rapper Birdman Zdroj: AutoEvolution.com Toto obrovské luxusné kupé bolo postavené v roku 2005 len v jedinom exemplári. Okrem toho, aby upútalo pozornosť médií na značku Maybach, slúžilo hlavne na testovanie vysokovýkonných pneumatík. Na vývoji sa preto spolupodieľal gumárenský gigant Fulda.

Niekoho to môže prekvapiť. Na testovanie vysokorýchlostných pneumatík predsa existujú vhodnejšie športové automobily. Lenže v tomto prípade boli nadštandardné požiadavky aj na ich veľkosť a nosnosť. Žiadny zo superšportov totiž neváži 2 660 kg a nemá priemer diskov 23 palcov. Maybach Exelero pritom dosiahol na testovacom okruhu Nardo maximálnu rýchlosť 351,45 km/h a obúval pneumatiky s rozmermi 315/25 ZR23.

K takejto rýchlosti mu pomohol motor V12 biturbo s objemom 5,9 litra, výkonom 515 kW (700 k) a krútiacim momentom 1 020 Nm. Na stovku akceleruje za 4,5 sekundy. Auto má navyše gigantické rozmery s dĺžkou 5 890 cm, šírkou 2 140 mm a rázvorom kolies 3 390 mm.

Superkupé Maybach Exelero 10 fotografií v galérii Superkupé Maybach Exelero Zdroj: AutoEvolution.com

Exelero pôvodne nebolo určené na predaj, Birdmana (Bryan Williams) ale zrejme veľmi očarilo a ponúkol zaujímavú sumu. Za unikát zaplatil 8 miliónov dolárov (5,4 mil. eur). V garáži už má napríklad Maybach Landaulet či Bugatti Veyron. Birdman je spolumajiteľom vydavateľstva Cash Money Records a podľa magazínu Forbes zároveň štvrtý najbohatší rapper po menách ako Diddy, Jay-Z a Dr. Dre.

Rapper Jay-Z použil Maybach Exelero vo svojom klipe v roku 2006. Nedávno ho kúpil rapper Birdman za 8 miliónov dolárov:


Video
Najnovšie články
Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

Biturbo osemvalec dostupný v dvoch naladeniach zostal zachovaný, zmeny sa však okrem exteriérového dizajnu dotkli aj podvozka páru SUV.

Mercedes-AMG: Nový make-up pre GLC 63

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×