Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superkupé Maybach Exelero predané za 8 miliónov dolárov

Americký rapper Birdman kúpil veľmi vzácne luxusné kupé Maybach Exelero.
10 7 príspevkov 02.05.2011 / Ladislav Kručko

Americký rapper Birdman 10 fotografií v galérii Americký rapper Birdman Zdroj: AutoEvolution.com Toto obrovské luxusné kupé bolo postavené v roku 2005 len v jedinom exemplári. Okrem toho, aby upútalo pozornosť médií na značku Maybach, slúžilo hlavne na testovanie vysokovýkonných pneumatík. Na vývoji sa preto spolupodieľal gumárenský gigant Fulda.

Niekoho to môže prekvapiť. Na testovanie vysokorýchlostných pneumatík predsa existujú vhodnejšie športové automobily. Lenže v tomto prípade boli nadštandardné požiadavky aj na ich veľkosť a nosnosť. Žiadny zo superšportov totiž neváži 2 660 kg a nemá priemer diskov 23 palcov. Maybach Exelero pritom dosiahol na testovacom okruhu Nardo maximálnu rýchlosť 351,45 km/h a obúval pneumatiky s rozmermi 315/25 ZR23.

K takejto rýchlosti mu pomohol motor V12 biturbo s objemom 5,9 litra, výkonom 515 kW (700 k) a krútiacim momentom 1 020 Nm. Na stovku akceleruje za 4,5 sekundy. Auto má navyše gigantické rozmery s dĺžkou 5 890 cm, šírkou 2 140 mm a rázvorom kolies 3 390 mm.

Superkupé Maybach Exelero 10 fotografií v galérii Superkupé Maybach Exelero Zdroj: AutoEvolution.com

Exelero pôvodne nebolo určené na predaj, Birdmana (Bryan Williams) ale zrejme veľmi očarilo a ponúkol zaujímavú sumu. Za unikát zaplatil 8 miliónov dolárov (5,4 mil. eur). V garáži už má napríklad Maybach Landaulet či Bugatti Veyron. Birdman je spolumajiteľom vydavateľstva Cash Money Records a podľa magazínu Forbes zároveň štvrtý najbohatší rapper po menách ako Diddy, Jay-Z a Dr. Dre.

Rapper Jay-Z použil Maybach Exelero vo svojom klipe v roku 2006. Nedávno ho kúpil rapper Birdman za 8 miliónov dolárov:


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×