Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti Veyron prekonal rýchlostný rekord!

Bugatti Veyron sa stal opäť najrýchlejším sériovo vyrábaným vozidlom na tejto planéte. Zaslúžil sa o to i oficiálny testovací jazdec Bugatti Pierre Henri Raphanel, ktorý dosiahol maximálny rýchlostný priemer v dvoch jazdách 431,3 km/h na testovacej dráhe Volkswagenu Ehra-Lessien.
3 09.07.2010 / Aktuality.sk

Auto použité na tento rekord je nová špeciálna edícia Veyron Super Sport ktorý bude mať oficiálnu premiéru na podujatí Pebble Beach v Molsheime. Firemný inžinieri zvýšili výkon už tak silného štandardného kupé tak že zväčšili turbodúchadlá a medzichladiče. Takto sa im podarilo zvýšiť výkon na 1.183 koní pri krútiacom momente 1500 Nm. Rovnako boli vymenené tlmiče. 

Predávané autá budú mať obmedzenú rýchlosť na 415 km/h a prvých päť modelov série Super Sport bude mať rovnaký dizajn a konfiguráciu ako ten Veyron, ktorý prekonal rekord.866168:article:true:true:true Nové modely série Super Sport budú mať odlišné karosérie pre zlepšenie aerodynamiky vyrobené za použitia uhlíkových vlakien v špeciálnej väzbe pre zníženie hmotnosti. Karoséria teraz obsahuje predĺžený kryt motora, ktorý zahŕňa veľké nasávacie otvory pre vzduch do motora.

Bugatti predalo dotarz 260 Veyronov, 35 Grand Sport a 5 Super Sport modelov. Firma plánovala dosiahnuť predaj 300 vozidiel až v roku 2012 ale toto číslo je už teraz dosiahnuté a vďaka popularite vozidla by sa mal trend predaja ešte zrýchliť. 866167:article:true:true:true

Focus Media

Video
Najnovšie články
Unikát: Logan R.S. s výkonom 150 koní

Po prezentácii prvého agregátu s technológiou CVVD sa výrobca pochválil prevodovým ústrojenstvom navrhnutým špeciálne pre hybridy.

Hyundai má revolučný motor i prevodovku

Facelift prinesie väčšiu masku chladiča a odlišné svetlá, vo vnútri možno čakať nový prístrojový panel a infotainment. Hovorí sa aj o uvedení verzie 545e.

BMW radu 5: Aké bude po modernizácii?

Dvojica príbuzných SUV prešla dizajnovými zmenami, ktoré zahŕňajú gril Panamericana. Ich trojlitrový šesťvalec je posilnený na 390 koní.

Mercedes-AMG: Viac sily pre duo GLC 43

Volvo má za sebou ťažký kvartál a naviac prišla ďalšia zlá správa: Švédi totiž musia globálne zvolať vyše milióna vozidiel pre problém s motorom, ktorý môže...

Volvo zvoláva po svete viac než milión vozidiel

Prudký rozvoj technológií v automobilovom priemysle sa čoraz viac dotýka i oblastí, kde by sme ho ešte pred niekoľkými rokmi vôbec neočakávali. Najnovšie...

Veľké inovácie: Toto už zvládne reflexná vesta

Malý hatchback prichádza na japonský trh s tvárou upravenou podľa aktuálnej podoby dizajnového jazyka Kodo. Okrem toho má komfortnejší podvozok a bude ponúkaný...

Mazda2 absolvovala plastickú operáciu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×