Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Swift S-Concept: Malý hot-hatch na dosah

Špičková verzia Suzuki Swift nenechá na seba dlho čakať.
6 04.03.2011 / Marián Balog

Suzuki Swift S-Concept 6 fotografií v galérii Suzuki Swift S-Concept Zdroj: Suzuki Suzuki Swift S-Concept 6 fotografií v galérii Suzuki Swift S-Concept Zdroj: Suzuki Špičková verzia Suzuki Swift nenechá na seba dlho čakať. V Ženeve Japonci predstavili žlté žihadlo zatiaľ vo forme konceptu, ktoré má však očividne blízko k sériovej výrobe.

Malý športiak je postavený na základe trojdverového Swiftu, no má o 35 mm znížený podvozok. Karoséria je rozšírená o 60 mm a do blatníkov sa zmestili pneumatiky s rozmerom 225/45 na 18-palcových diskoch.

Pod kapotou budúceho Swiftu Sport sa nachádza motor M16A známy aj z minulej generácie, v ktorej bol naladený na výkon 92 kW (125 k). Nová generácia pravdepodobne dostane vyššiu porciu výkonu. Atmosférický štvorvalec spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Aj interiér sa prispôsobil výnimočnej povahe priostreného subkompaktu. Dostal športové sedadlá Recaro, športový volant a ďalšie detaily potešujúce zmysly. Časť stredovej konzoly je vyrobená z uhlíkového kompozitu. Ďalšie informácie zatiaľ výrobca neposkytol.

BANNER300

Focus Media

Video
Najnovšie články
Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×